Vodácké akce Klubu paniců

Nahlédněte do zákulisí našich vodáckých výprav. Projeďte společně s námi mnoho peřejí, jezů a šlajsen. Dejte si s námi pár piveček ve stánku na břehu řeky. A pomozte nám vylít vodu z převrácené lodi...

Úhlava 2001
Termín: 30. 6. - 8. 7. 2001
 
fotodokumentace
 
Ottawa 2K
Termín: 24. 6. - 2. 7. 2000
 
Přečtěte si kroniku a originální poznámky účastníků, prohlédněte si fotodokumentaci..
 
Ohře 1999
Termín: 3.-11. 7. (popř. od 2. 7. odpoledne)
 
Plánovaná trasa: Cheb, Tršnice, Kynšperk n/O, Šabina, Loket n/O, Radošov, Jakubov, Klášterec n/O
 
Oficiální sraz: 2.7. odpoledne v Chebu, popř. 3.7. dopoledne v Tršnici
 
Posádky: Kříža-Křížala, MacHáček-MacHáčková*, Ferit-Hanka, JardaII-Verča, Viki-Maggie, Ctirad-Šárka, Jarda (v singlu)
 
*) sem fakt zvědavej, kterej Háček pojede na háčku, a kterej na kormidle.
 
Vltava 1998
Počasí se od minulé Vltavy naprosto nelišilo.
 
Na kronice se maká.
 
Trasa: Lenora n/Vl., Soumarský Most, Nová Pec, Vyšší Brod, Rožmberk, Č. Krumlov, Zlatá Koruna, Boršov n/Vl.
 
Posádky: Kříža-Křížala, Feri-Hanka, Jarda-Blnka-Kryštoff, Jany-Šárka, Rady-Martina, Viki-Stulík(Adla)
 
Ohře 1997
Po dlouhé době zase čistě pánská jízda, a taky to tak vypadalo.
 
Nejsilnější zážitky: every day
 
Za zmínku stojí:
1. Odpolední zastávka v Dubině (14-20h), kde to kapičku sešrotovalo Vikiho, takže došlo k osudnému omylu se sekanou.
2. Následné sjíždění rozvaleného jezu byla také dobrá taškařice. Viki s Ferim se zvrhli v jezu. Bob s Aleshem zvrhli loď při jejím přenášení přes jez. Jany s Radym se nezvrhli a smáli se ostatním. Asi 5 minut nato se zvrhli v místě, kde bylo 15cm vody.
3. První noc v Radošově, kdy Janymu s Radym trval přesun z putyky do kempu hodinu a půl, přičemž to bylo cca. 500m, a navíc přišli do kempu z úplně druhé strany.
4. Druhá noc v Radošově, kde se mírně společensky unavil Karlovarák Feri. Při přesunu z lokálu do lokálu se vzdálil od party, a objevil se až druhý den dopoledne. Povídá, že najednou se probral ve Varech v jeho tehdy oblíbený diskošce (prostě chytil autopilota), takže šel pak spát domů a přijel zase stopem.
 
V Radošově začalo silně pršet, a tak jsme to v sobotu dopoledne zabalili, Varáci bafli horsky kola, nacpali je na auťák (Pražáci to udělali v Praze a Plzeňáci jeli domů), a jelo se navštívit Jardu do Krkonoš. Z kol moc nebylo, jelikož lilo a lilo a stále víc a víc. V neděli jsme jeli domů. V úterý večer jsme již viděli v TV, že silnice z Pomezek dolů je pod vodou. Tehdá začaly osudné povodně.
 
Trasa: Cheb, Tršnice, Kynšperk n/O, Šabina, Loket n/O, Hubertus, Radošov
 
Posádky: Jany-Rady, Viki-Feri, Alesh-Bob
 
Vltava 1996
Tentokrát jsme vyrazili už koncem června. Počasí nebylo nic moc. Z Lenory do Nové pece stálo dokonce za h.o. Zato byla alespoň voda. Když jsme v Lenoře nastupovali do lodí, tak bylo 8 stupňů Celsia a pršelo.
 
Nejsilnější zážitky: obsluha v restauraci ve Volarech, návštěva pivnice M.A.S.H. ve Vyšším Brodě, slavební hostina Romčy s Myloshem (Zlatá Koruna), a balení stanu v originálním nastudování Janyho a jeho následné "v jednom kole v alkohole". Pěkně jsme se vyblbli na třetím krumlovském jezu (pod zámkem). Byl vyšší stav vody, takže šlajsna dělala opravdový divy. Sledování ME ve fotbale (ČR 2.místo) a následné pokřiky do lesa.
 
Trasa: Lenora n/Vl., Soumarský Most, Nová Pec, Vyšší Brod, Rožmberk, Č. Krumlov, Zlatá Koruna, Boršov n/Vl.
 
Posádky: Kříža-Křížala, Mylosh-Romča, Rudas-Ingrid, Viki-Blnka, Bob-Aleš, Max-Jany, Jeník-Máří.
 
Fotodokumentace.
 
Lužnice 1995
Parta se kapičku smrskla, takže jsme se vešli i líp do hospod.
 
Nejsilnějším zážitkem byla asi návštěva restaurace "Paluba" v Soběslavi. Zde se vyznamenala především Kamča (Křížala). Z akce se dochovala kronika, na jejímž přepisu se pracuje, a fotodokumentace.
 
Trasa: Suchdol n/L, Majdalena, Stará Hlína, Klec, Veselí n/L, Soběslav, Soukeník, Lužničanka, Říhovky, Bechyně
 
Posádky: Kříža-Křížala, Bob-Atašé (Ivanka), Gogo-Evík, Mylosh-Romča, Viki-Blnka, Boža-Háňa, Max-Rady, Medvěd (v singlu), Rudas-Jeník, Jany-Lerby, Lenka-Marcela.
 
Berounka 1994
Dochází k historickému sloučení dvou vodáckých part v KP. Jelo nás tehdy 25!
 
Jednalo se o masovou akci po úspěšných státnicích. Zachovala se kronika, ve které je podrobný popis všech zajímavých situací, a fotodokumentace.
 
Dvě lodě bylo potřeba dopravit z Letné na soutok s Berounkou, a tak si po ránu Jenik s Vikim spluli v singlech bez bagáže ještě 2km Úslavy.
 
Posádky: Kříža-Křížala, Mylosh-Romča, Rudas-Zuzka, Boža-Háňa, Helenka-Kropáček, Viki-Jeník, Max (kajak), Bob-Maruš, Lenka-Marcela, Lerby-Michaela, Kolotoč-Kolotoč, Vláďa-Milena, Rady-Doktor.
 
Lužnice 1993
Velikost party se zvětšuje. Kromě dvou ženskejch a Jirky s Jeníkem hlavně o jednu z nejvýraznějších osob KP - o Doktora.
 
Největším zážitkem bylo sledovat Doktora při stavění stanu. Nejvýraznějším okamžikem se stal nečekaný odjezd obou ženskech (Veselí n/L). Skončilo to dnem volna a návštěvou místního bufetu. Ta se velice zdařila, jelikož bylo tehdá tropické vedro, a první Fernet proběhl asi ve 14:00. Nejvíce na to vzpomíná asi Jeník.
 
Trasa: Suchdol n/L, Majdalena, Stará Hlína, Veselí n/L, Soukeník, Lužničanka, Říhovky, Bechyně
 
Posádky: Jany-Jirka, Rady-Raisík, Jeník-Doktor, Lerby-Jana, Viki-Martina; od Veselí Viki-Lerby
 
Ohře 1993
Část účastníků akce Lužnice si řekla, že nemá ještě vody dost, a vyrazila asi za 14 dní znovu na vodu.
 
Nejsilnějším zážitkem byla návštěva pohostinství v Lokti (háčkové úplně naplech bloudili nočním Loktem). Největším sportovním zážitkem byl "tenis" v restauraci v Dubině. Osádka byla značně opotřebována, takže i výsledky 6:3 (nejlepší byl 6:5) je třeba vzhledem ke zmíněnému stavu považovat za dostačující (výsledek udává poměr piva : rumy). Největším kulturním zážitkem byla návštěva hospody v mlejně v Jakubově. Viki (kytara) a Jeník (3/4 kytara) to rozjeli natolik, že za prvé další vodácká partička vzala kytárku, sklapla notýsek a šla spát a za druhé byli Viki s Jeníkem silně podnapiti ostatním osazenstvem hospy přejícím si další a další songy.
 
Zde byla také nad Dubinou vylovena z řeky panenka-mořská panna, která se od té doby stala maskotem Vikiho lodi. O rok později dostala i své něžné a romantické jméno "Eger" (byla vylovena z Ohře).
 
Trasa: Cheb, Tršnice, Kynšperk n/O, Loket, Dubina, Jakubov, Klášterec n/O
 
Posádky: Honza-Jany, Lerby-Jeník, Viki-Rady
 
Berounka 1993
Druhá vodácké parta sjela Berounku.
K dispozici je pouze fotodokumentace.
 
Lužnice 1992
Zde lze poprvé mluvit o KP akci. Ačkoliv neproběhla pod přímou záštitou KP, drtivou většinu - 75% (3 ze 4) - party tvořili pozdější členové KP.
 
Nejvýraznějším okamžikem celé akce byl večer v kempu v Majdaleně. Zde také došlo k seznámení s nepřekonatelnou vodáckou dvojkou Mahu-Tatran z Nymburka.
 
Trasa: Suchdol n/L, Majdalena, Stará Hlína, Veselí n/L, Soukeník, Lužničanka, Říhovky, Bechyně
 
Posádky: Honza-Jany, Viki-Rady
 
Ohře 1992
Další vodácké parta sjela Ohři.
K dispozici je pouze fotodokumentace.